Przejdź do głównej zawartości

Buldog francuski najlepszy przyjaciel człowieka

Za Wikipedią:"Buldog francuski – jedna z ras psów należąca do grupy psów do towarzystwa, zaklasyfikowana do sekcji małych psów molosowatych. Typ dogowaty. Nie podlega próbom pracy...."
taaaak........... kocha leżeć, spać, wylegiwać się.......
Najśliczniejszy piesek bez ogonka . Może marzy, aby być wilkiem, jednak jest bardzo łagodnego usposobienia. Szczekać też za bardzo mu się nie chce. To dobrze.... czytałam, że są buldogi, które cierpią będąc same w domu i bardzo szczekają.  Burbon uwielbia leżeć koło swojej pani, szczególnie obok laptopa.....miło szumi i wydaje takie przyjemne ciepło.....

Buldog francuski

 Rzadko korzysta z dobrodziejstw ogródka. Owszem, kiedy są w nim ludzie można pobawić się, pobiegać. Jednak samemu smutno. Wystawiony za drzwi będzie smętnie siedział na wycieraczce.


Porzucasz mi sznurek? :-)
Buldogi to psy do towarzystwa, trzeba im poświęcać czas, ponieważ uwielbiają człowieka.
Burbon (bo tak się wabi)  towarzyszy mi krok w krok, patrzy, obserwuje, przymila się, zaczepia. Na wszelkie sposoby chce zwrócić na siebie uwagę.I ma tylko jedna wadę - strasznie głośno chrapie:)
Ostatnio testuje karmę Canun, chociaż nie gustuje w suchej karmie. Zawsze znajdzie okazję, żeby wzbudzić współczucie i chęć podzielenia  się z nim posiłkiem. Przepada za białym serem i nie gardzi owocami (jabłka,banany) i warzywamiKomentarze

 1. Słodziak i te cudne oczęta :)))) Rozbawiłaś mnie tym chrapaniem :D Pozdrawiam :) Bardzo miło czytało mi się Twój blog :)))

  OdpowiedzUsuń
 2. nie wiem kto to pisał na wikipedi, że niby mało szczekają buldożki, potrafią normalnie szczekać i będą to robić jeśli uda im się wymusić szczekaniem jakiś przysmak.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mój akurat mało szczeka. Może ma taki charakter. Są dni, że ani razu:) Czasem jak usłyszy jakieś odgłosy z zewnątrz, to zaszczeka.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Porcelana Bavaria

Porcelana Bavaria

Czytam właśnie książkę Edwarda Rudzkiego "Europejska porcelana osiemnastowieczna". Rozdział Wytwórnie w mniejszych państwach niemieckichdaje obraz tego, dlaczego w Bawarii działały tak liczne manufaktury a później wytwórnie porcelany.  " Osiemnastowieczne Niemcy składały się z dwóch mocarstw: austriackiej monarchii Habsburgów oraz Prus, kilku państw średnich rozmiarów i wielkiej ilości księstw małych. Według popularnej anegdoty niektórzy władcy musieli uważać, aby w czasie spacerów nie przekroczyć nieopatrznie granicy. Książąt tych często cechowała pycha zupełnie nieproporcjonalna do rozmiaru posiadanego terytorium. Już Fryderyk II żartował, że każdy z nich na wzór Ludwika XV chciał "mieć swoje metresy, swój Wersal i swoje wojsko". Można to uzupełnić dodając, że każdy chciał mieć także własną wytwórnie porcelany, gdyż jak to sformułował jeden z książąt - Karol Eugeniusz wirtemberski - porcelana stała się niezbędnym warunkiem blasku i wspaniałoś…

Giesche. Serwis z historią Opatówka w tle.

Ten serwis ma prawie 90 letnią historię i myli się ktoś, kto myśli, że rzeczy nie mówią.
Opowiadają historie nieprawdopodobne, nasze, ojczyste, historyczne, są świadectwami minionych czasów i ludzi. Rodzin i epok. To cud, że przetrwał, bo historia obeszła się bardzo tragicznie z moją rodziną
Ludzie nie przetrwali, rzeczy pozostały, choć też blisko im było do zagłady, ponieważ ich właściciele byli wysiedlani, uciekali przed niebezpieczeństwem, rzeczy były ostatnimi, o które się troszczyli.
Dostałam go niedawno od mojej chrzestnej. A ona miała go po mamie - Helenie.
Helena w dniu wybuchu wojny była młodą mężatką. Na świecie było już dwoje dzieci: Tereska [moja chrzestna] i synek Leszek. Mąż Heleny Zygmunt Gadzinowski był sekretarzem gminy Lisków, tej, w której proboszczem był słynny ksiądz Bliziński.

Sweter na drutach szary reglan piórkowy bezszwowy

Po kilku dekadach przerwy wracam do drutów. Nie wiem czy na długo, bo z czasem i cierpliwością zawsze na bakier. Ale tyle inspiracji w necie, że mnie "ruszyło". No i sklepów internetowych z wełnami różnej maści, w pięknym gatunku nie brakuje. Zresztą same zobaczcie, chyba następna kupię tutaj i będzie to malabrigo.
Wiec wyruszyłam w wirtualną podróż w poszukiwaniu inspiracji i podziwiałam wiecznie modne arany i cała masę innych ciekawych wzorów.
Same zobaczcie: