Przejdź do głównej zawartości

Kanna

Pierwszy raz posadziłam kannę. Zawsze był to dla mnie kwiat tajemniczy, podziwiany tylko z daleka w cudzych ogrodach. Ale ostatecznie urzekłam mnie w Szczawnie Zdroju. Z cała pewnością można nazwać to uzdrowisko miasteczkiem kann. Czyli polskim Cannes :)
Miasteczko zachwyca urodą.

Paciorecznik (Kanna)

Posadziłam kannę, czekam aż wzejdzie. Malutki palik jest już widoczny:) Ciekawa jestem co wyniknie z tego eksperymentu, ju nawet nie pamiętam jak to miał być kolor.
Paciorecznik
A tak wygląda po miesiącu od posadzeniaSzczawno Zdrój jest urokliwym miasteczkiem zdrojowym pełnym tych cudownych egzotycznych kwiatów.Hala Spacerowa oraz Pijalnia Wód Mineralnych w Szczawnie Zdroju
Hala Spacerowa jest przepiękna. Jak widać na zdjęciu skupia nie tylko wielbicieli wód mineralnych ale i świetnie nadaje się do jazdy na hulajnodze:) W hali i wokół niej  kwitnie życie towarzyskie i kulturalne w kurorcie. Można tu kupić pamiątki, napić się kawy w jednej z kawiarenek, można posłuchać koncertujących artystów

Dom Zdrojowy w Szczawnie Zdroju
Komentarze

  1. Trzymam kciuki za pomyślność eksperymentu :))) Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Porcelana Bavaria

Porcelana Bavaria

Czytam właśnie książkę Edwarda Rudzkiego "Europejska porcelana osiemnastowieczna". Rozdział Wytwórnie w mniejszych państwach niemieckichdaje obraz tego, dlaczego w Bawarii działały tak liczne manufaktury a później wytwórnie porcelany.  " Osiemnastowieczne Niemcy składały się z dwóch mocarstw: austriackiej monarchii Habsburgów oraz Prus, kilku państw średnich rozmiarów i wielkiej ilości księstw małych. Według popularnej anegdoty niektórzy władcy musieli uważać, aby w czasie spacerów nie przekroczyć nieopatrznie granicy. Książąt tych często cechowała pycha zupełnie nieproporcjonalna do rozmiaru posiadanego terytorium. Już Fryderyk II żartował, że każdy z nich na wzór Ludwika XV chciał "mieć swoje metresy, swój Wersal i swoje wojsko". Można to uzupełnić dodając, że każdy chciał mieć także własną wytwórnie porcelany, gdyż jak to sformułował jeden z książąt - Karol Eugeniusz wirtemberski - porcelana stała się niezbędnym warunkiem blasku i wspaniałoś…

Giesche. Serwis z historią Opatówka w tle.

Ten serwis ma prawie 90 letnią historię i myli się ktoś, kto myśli, że rzeczy nie mówią.
Opowiadają historie nieprawdopodobne, nasze, ojczyste, historyczne, są świadectwami minionych czasów i ludzi. Rodzin i epok. To cud, że przetrwał, bo historia obeszła się bardzo tragicznie z moją rodziną
Ludzie nie przetrwali, rzeczy pozostały, choć też blisko im było do zagłady, ponieważ ich właściciele byli wysiedlani, uciekali przed niebezpieczeństwem, rzeczy były ostatnimi, o które się troszczyli.
Dostałam go niedawno od mojej chrzestnej. A ona miała go po mamie - Helenie.
Helena w dniu wybuchu wojny była młodą mężatką. Na świecie było już dwoje dzieci: Tereska [moja chrzestna] i synek Leszek. Mąż Heleny Zygmunt Gadzinowski był sekretarzem gminy Lisków, tej, w której proboszczem był słynny ksiądz Bliziński.

Sweter na drutach szary reglan piórkowy bezszwowy

Po kilku dekadach przerwy wracam do drutów. Nie wiem czy na długo, bo z czasem i cierpliwością zawsze na bakier. Ale tyle inspiracji w necie, że mnie "ruszyło". No i sklepów internetowych z wełnami różnej maści, w pięknym gatunku nie brakuje. Zresztą same zobaczcie, chyba następna kupię tutaj i będzie to malabrigo.
Wiec wyruszyłam w wirtualną podróż w poszukiwaniu inspiracji i podziwiałam wiecznie modne arany i cała masę innych ciekawych wzorów.
Same zobaczcie: