Przejdź do głównej zawartości

Cisza....

Urlop ... prawo do uwolnienia się obowiązków, łaknienie dystansu, odejścia - milczenia.
Cisza... spotkać ją coraz trudniej. Od dziś będzie miała kolor zachodzącego słońca i dojrzałych owoców... ciało i dusza będą się miały dobrze


Można być uważnym tylko na siebie.... mieć czas na zaplanowane książki, zapomniane melodie. Na poszukiwanie skarbów bez wydawania pieniędzy. Mała przerwa w życiu na kontemplowanie doskonałości przyrody i słodyczy poziomek, na moje sprawy... na książki, ebooki, audiobooki. Na zmrużenie oczu i zasłuchanie... na poranną kawę w ogrodzie...
Od jutra 27 stopni, od piątku 30.... nawet pszczołom nie będzie się chciało fruwać....
Jaki macie sposób na przetrwanie upału?Komentarze

 1. Słoneczko uwielbiam;)wtedy moge robić wszystko nawet pielić w ogrodku;) można sie opalić i nieżle spocić a potem wskoczyć pod prysznic;) pozdrawiam życze udanego wypoczynku;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem chyba spokrewniona z gadami bo wchłaniam ciepło w każdej ilości, czym go więcej tym mnie więcej na słońcu :)))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja mam stół pod rozłożystym orzechem i funkcjonuję w jego cieniu

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Porcelana Bavaria

Porcelana Bavaria

Czytam właśnie książkę Edwarda Rudzkiego "Europejska porcelana osiemnastowieczna". Rozdział Wytwórnie w mniejszych państwach niemieckichdaje obraz tego, dlaczego w Bawarii działały tak liczne manufaktury a później wytwórnie porcelany.  " Osiemnastowieczne Niemcy składały się z dwóch mocarstw: austriackiej monarchii Habsburgów oraz Prus, kilku państw średnich rozmiarów i wielkiej ilości księstw małych. Według popularnej anegdoty niektórzy władcy musieli uważać, aby w czasie spacerów nie przekroczyć nieopatrznie granicy. Książąt tych często cechowała pycha zupełnie nieproporcjonalna do rozmiaru posiadanego terytorium. Już Fryderyk II żartował, że każdy z nich na wzór Ludwika XV chciał "mieć swoje metresy, swój Wersal i swoje wojsko". Można to uzupełnić dodając, że każdy chciał mieć także własną wytwórnie porcelany, gdyż jak to sformułował jeden z książąt - Karol Eugeniusz wirtemberski - porcelana stała się niezbędnym warunkiem blasku i wspaniałoś…

Giesche. Serwis z historią Opatówka w tle.

Ten serwis ma prawie 90 letnią historię i myli się ktoś, kto myśli, że rzeczy nie mówią.
Opowiadają historie nieprawdopodobne, nasze, ojczyste, historyczne, są świadectwami minionych czasów i ludzi. Rodzin i epok. To cud, że przetrwał, bo historia obeszła się bardzo tragicznie z moją rodziną
Ludzie nie przetrwali, rzeczy pozostały, choć też blisko im było do zagłady, ponieważ ich właściciele byli wysiedlani, uciekali przed niebezpieczeństwem, rzeczy były ostatnimi, o które się troszczyli.
Dostałam go niedawno od mojej chrzestnej. A ona miała go po mamie - Helenie.
Helena w dniu wybuchu wojny była młodą mężatką. Na świecie było już dwoje dzieci: Tereska [moja chrzestna] i synek Leszek. Mąż Heleny Zygmunt Gadzinowski był sekretarzem gminy Lisków, tej, w której proboszczem był słynny ksiądz Bliziński.

Sweter na drutach szary reglan piórkowy bezszwowy

Po kilku dekadach przerwy wracam do drutów. Nie wiem czy na długo, bo z czasem i cierpliwością zawsze na bakier. Ale tyle inspiracji w necie, że mnie "ruszyło". No i sklepów internetowych z wełnami różnej maści, w pięknym gatunku nie brakuje. Zresztą same zobaczcie, chyba następna kupię tutaj i będzie to malabrigo.
Wiec wyruszyłam w wirtualną podróż w poszukiwaniu inspiracji i podziwiałam wiecznie modne arany i cała masę innych ciekawych wzorów.
Same zobaczcie: