Przejdź do głównej zawartości

Porcelana transferowa Rusticana

O tym czym jest porcelana transferowa i jak ją się produkuje pisze na swoim blogu Nancy: what-is-transferware-and-how-is-it-made.html
Podziwiam jej kolekcję i ideę własnego biznesu który narodził się podczas kolekcjonowania porcelany.
A ja udałam się na poszukiwania i znalazłam to:
I dużo więcej ale zaprezentuję w odcinkach :)

waza Rusticana Villeroy &Boch


Villeroy and Boch, German made, the “Rusticana Red” pattern printed in 1950

Jest to część serwisu Villeroy and Boch, produkcji niemieckiej, the “Rusticana Red” pattern printed in 1950
Do wigilii zdążę chyba uzbierać zestaw obiadowy:)
Czy w tym mozna sie nie zakochać?

 
Komentarze

 1. Bardzo ładna waza. Choć sama nie używam, to choćby ze względu na kształt podobają mi się bardzo. Trzymam kciuki za zbieranie zestawu obiadowego.
  Ja już swój "różowy" (Myott) mam, aczkolwiek trzymam się tylko angielskich wytwórni, chyba z powodu tego, że tam są źródła. V&B jest za to łatwiej uzbierać - tak mówią moje koleżanki, które kolekcjonowały sobie zestawy stołowe na zasadzie "skorupka do skorupki". :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam taki zestaw jak waza, kawowo deserowy.Mozliwe że na sprzedaż

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Porcelana Bavaria

Porcelana Bavaria

Czytam właśnie książkę Edwarda Rudzkiego "Europejska porcelana osiemnastowieczna". Rozdział Wytwórnie w mniejszych państwach niemieckichdaje obraz tego, dlaczego w Bawarii działały tak liczne manufaktury a później wytwórnie porcelany.  " Osiemnastowieczne Niemcy składały się z dwóch mocarstw: austriackiej monarchii Habsburgów oraz Prus, kilku państw średnich rozmiarów i wielkiej ilości księstw małych. Według popularnej anegdoty niektórzy władcy musieli uważać, aby w czasie spacerów nie przekroczyć nieopatrznie granicy. Książąt tych często cechowała pycha zupełnie nieproporcjonalna do rozmiaru posiadanego terytorium. Już Fryderyk II żartował, że każdy z nich na wzór Ludwika XV chciał "mieć swoje metresy, swój Wersal i swoje wojsko". Można to uzupełnić dodając, że każdy chciał mieć także własną wytwórnie porcelany, gdyż jak to sformułował jeden z książąt - Karol Eugeniusz wirtemberski - porcelana stała się niezbędnym warunkiem blasku i wspaniałoś…

Giesche. Serwis z historią Opatówka w tle.

Ten serwis ma prawie 90 letnią historię i myli się ktoś, kto myśli, że rzeczy nie mówią.
Opowiadają historie nieprawdopodobne, nasze, ojczyste, historyczne, są świadectwami minionych czasów i ludzi. Rodzin i epok. To cud, że przetrwał, bo historia obeszła się bardzo tragicznie z moją rodziną
Ludzie nie przetrwali, rzeczy pozostały, choć też blisko im było do zagłady, ponieważ ich właściciele byli wysiedlani, uciekali przed niebezpieczeństwem, rzeczy były ostatnimi, o które się troszczyli.
Dostałam go niedawno od mojej chrzestnej. A ona miała go po mamie - Helenie.
Helena w dniu wybuchu wojny była młodą mężatką. Na świecie było już dwoje dzieci: Tereska [moja chrzestna] i synek Leszek. Mąż Heleny Zygmunt Gadzinowski był sekretarzem gminy Lisków, tej, w której proboszczem był słynny ksiądz Bliziński.

Sweter na drutach szary reglan piórkowy bezszwowy

Po kilku dekadach przerwy wracam do drutów. Nie wiem czy na długo, bo z czasem i cierpliwością zawsze na bakier. Ale tyle inspiracji w necie, że mnie "ruszyło". No i sklepów internetowych z wełnami różnej maści, w pięknym gatunku nie brakuje. Zresztą same zobaczcie, chyba następna kupię tutaj i będzie to malabrigo.
Wiec wyruszyłam w wirtualną podróż w poszukiwaniu inspiracji i podziwiałam wiecznie modne arany i cała masę innych ciekawych wzorów.
Same zobaczcie: