Przejdź do głównej zawartości

SekretarzykSekretarzyki dzięki swoim wyszukanym kształtom wprawią w zachwyt nie jedną osobę. Stylowe sekretarzyki to idealny mebel do pomieszczeń w stylu klasycznym jak i jako kontrastowy element domu urządzonego w  stylu nowoczesnym.


Georg Friedrich Kersting Czytający mężczyzna;1810, Weimar

Do napisania tego posta natchnęła mnie wizyta na blogu Danieli http://ogroddanieli.blogspot.com/2014/08/stare-biurka-i-sekretery.html i jej wpis o sekretarzykach.
Ja też uwielbiam mebelki tego rodzaju. Za co? Za ich tajemnice - już sam wyraz z franc. secrétaire, z łac. secretum to znaczy "tajemnica". Otóż cenię sekretarzyk za te malutkie schowki, szufladki, tajemne skrytki. 
Szczególnie urocze są te wykonane z niebywałą dbałością o szczegóły.


Bardzo się ucieszyłam, gdy udało mi się "upolować" ten mebelek.
Damski sekretarzyk to połączenie biurka i toaletki – dwa funkcjonalne meble w jednym
Macie też swoje schowki i skrytki?

Zamek Książ

Zamek Książ
Sekretera z bloga nancysdailydish.blogspot.com

A tu najciekawszy sekretarzyk na świecie- warto zobaczyćKomentarze

 1. Sekretarzyk jest moim marzeniem. Twój jest bardzo wytworny i kobiecy :-) Pozdrawiam ciepło :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo go lubię i nawet utrzymuje w nim porządek:) Dziękuje za miłe słowa!

   Usuń
 2. Muszę przyznać, że pokazany przez Ciebie mebelek też mi się podoba i nawet myślałam akurat o takim modelu. Mam u siebie przeszło stuletni pomocnik (raczej jadalniany lub dawniejsza umywalnia) z barierką i kolumienkami. Ma tylko jedną dużą szufladę. Używam go jako stolik do komputera. No, ale o sekretarzyku ze skrytkami dalej sobie marzę. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lubię takie stareńkie mebelki z "duszą"...kiedyś lądowały na strychu,a dzisiaj wracają:) serdeczności

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Porcelana Bavaria

Porcelana Bavaria

Czytam właśnie książkę Edwarda Rudzkiego "Europejska porcelana osiemnastowieczna". Rozdział Wytwórnie w mniejszych państwach niemieckichdaje obraz tego, dlaczego w Bawarii działały tak liczne manufaktury a później wytwórnie porcelany.  " Osiemnastowieczne Niemcy składały się z dwóch mocarstw: austriackiej monarchii Habsburgów oraz Prus, kilku państw średnich rozmiarów i wielkiej ilości księstw małych. Według popularnej anegdoty niektórzy władcy musieli uważać, aby w czasie spacerów nie przekroczyć nieopatrznie granicy. Książąt tych często cechowała pycha zupełnie nieproporcjonalna do rozmiaru posiadanego terytorium. Już Fryderyk II żartował, że każdy z nich na wzór Ludwika XV chciał "mieć swoje metresy, swój Wersal i swoje wojsko". Można to uzupełnić dodając, że każdy chciał mieć także własną wytwórnie porcelany, gdyż jak to sformułował jeden z książąt - Karol Eugeniusz wirtemberski - porcelana stała się niezbędnym warunkiem blasku i wspaniałoś…

Giesche. Serwis z historią Opatówka w tle.

Ten serwis ma prawie 90 letnią historię i myli się ktoś, kto myśli, że rzeczy nie mówią.
Opowiadają historie nieprawdopodobne, nasze, ojczyste, historyczne, są świadectwami minionych czasów i ludzi. Rodzin i epok. To cud, że przetrwał, bo historia obeszła się bardzo tragicznie z moją rodziną
Ludzie nie przetrwali, rzeczy pozostały, choć też blisko im było do zagłady, ponieważ ich właściciele byli wysiedlani, uciekali przed niebezpieczeństwem, rzeczy były ostatnimi, o które się troszczyli.
Dostałam go niedawno od mojej chrzestnej. A ona miała go po mamie - Helenie.
Helena w dniu wybuchu wojny była młodą mężatką. Na świecie było już dwoje dzieci: Tereska [moja chrzestna] i synek Leszek. Mąż Heleny Zygmunt Gadzinowski był sekretarzem gminy Lisków, tej, w której proboszczem był słynny ksiądz Bliziński.

Sweter na drutach szary reglan piórkowy bezszwowy

Po kilku dekadach przerwy wracam do drutów. Nie wiem czy na długo, bo z czasem i cierpliwością zawsze na bakier. Ale tyle inspiracji w necie, że mnie "ruszyło". No i sklepów internetowych z wełnami różnej maści, w pięknym gatunku nie brakuje. Zresztą same zobaczcie, chyba następna kupię tutaj i będzie to malabrigo.
Wiec wyruszyłam w wirtualną podróż w poszukiwaniu inspiracji i podziwiałam wiecznie modne arany i cała masę innych ciekawych wzorów.
Same zobaczcie: