Przejdź do głównej zawartości

Poduszka z kwadratów na szydełku

Poduszka z kwadratów
Poduszka szydełkowa

W święta rozsmakowałam się w szydełkowaniu. To hobby porzuciłam na 20 lat, aby właśnie do niego wrócić i sprawiło mi to wielką frajdę. Stwierdziłam, że szybko idzie mi odczytywanie wzorów i nie zapomina się tej umiejętności. Teraz cała rodzina zostanie obdarowana poduszkami. We wszystkich kolorach i wzorach bo po zrobieniu dwóch poduszek z kwadratów wypróbowuję już nowy wzór- AFRICAN FLOWER. Ale ten wzór zajmuje mi dużo więcej czasu.
A na dworze ponad 10 stopni i piękne słońce.
Kwitną kwiaty.

27 grudnia 2015

Komentarze

 1. Szydełkowanie to nie moja bajka- ale Ty masz talent...i w ogródku kolorowo:) chyba przyszła wiosna bo trawka zielona i wszystko wypuszcza pączki a w dodatku nagietki u mnie nadal kwitną:)cudowne ale może być niebezpiecczne bo nie wiadomo czy bedzie zima czy nie! Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za uznanie Agatko. A pogoda mnie troszkę martwi, bo posadziłam w tym roku kolejne kilkadziesiąt cebulek moich ulubionych tulipanów i boję się, że zaraz zaczną kiełkować,bo coś już tam wychodzi z ziemi.

   Usuń
 2. African flower jest bardzo efektowny. Jeszcze go nie próbowałam, ale widziałam u znajomych. Wytrwałości w dzierganiu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję. Dochodzę do wprawy :)Pozdrowionka

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale piękna:))i w pięknych kolorach:)))
  Szczęśliwego Nowego Roku:)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki:) No właśnie wybrałam takie letnie kolory na lato do ogrodu. Odwzajemniam życzenia:

   Usuń
 5. Śliczne te poduszki, do tego kwadratowego wzoru mam wielki sentyment :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Porcelana Bavaria

Porcelana Bavaria

Czytam właśnie książkę Edwarda Rudzkiego "Europejska porcelana osiemnastowieczna". Rozdział Wytwórnie w mniejszych państwach niemieckichdaje obraz tego, dlaczego w Bawarii działały tak liczne manufaktury a później wytwórnie porcelany.  " Osiemnastowieczne Niemcy składały się z dwóch mocarstw: austriackiej monarchii Habsburgów oraz Prus, kilku państw średnich rozmiarów i wielkiej ilości księstw małych. Według popularnej anegdoty niektórzy władcy musieli uważać, aby w czasie spacerów nie przekroczyć nieopatrznie granicy. Książąt tych często cechowała pycha zupełnie nieproporcjonalna do rozmiaru posiadanego terytorium. Już Fryderyk II żartował, że każdy z nich na wzór Ludwika XV chciał "mieć swoje metresy, swój Wersal i swoje wojsko". Można to uzupełnić dodając, że każdy chciał mieć także własną wytwórnie porcelany, gdyż jak to sformułował jeden z książąt - Karol Eugeniusz wirtemberski - porcelana stała się niezbędnym warunkiem blasku i wspaniałoś…

Giesche. Serwis z historią Opatówka w tle.

Ten serwis ma prawie 90 letnią historię i myli się ktoś, kto myśli, że rzeczy nie mówią.
Opowiadają historie nieprawdopodobne, nasze, ojczyste, historyczne, są świadectwami minionych czasów i ludzi. Rodzin i epok. To cud, że przetrwał, bo historia obeszła się bardzo tragicznie z moją rodziną
Ludzie nie przetrwali, rzeczy pozostały, choć też blisko im było do zagłady, ponieważ ich właściciele byli wysiedlani, uciekali przed niebezpieczeństwem, rzeczy były ostatnimi, o które się troszczyli.
Dostałam go niedawno od mojej chrzestnej. A ona miała go po mamie - Helenie.
Helena w dniu wybuchu wojny była młodą mężatką. Na świecie było już dwoje dzieci: Tereska [moja chrzestna] i synek Leszek. Mąż Heleny Zygmunt Gadzinowski był sekretarzem gminy Lisków, tej, w której proboszczem był słynny ksiądz Bliziński.

Sweter na drutach szary reglan piórkowy bezszwowy

Po kilku dekadach przerwy wracam do drutów. Nie wiem czy na długo, bo z czasem i cierpliwością zawsze na bakier. Ale tyle inspiracji w necie, że mnie "ruszyło". No i sklepów internetowych z wełnami różnej maści, w pięknym gatunku nie brakuje. Zresztą same zobaczcie, chyba następna kupię tutaj i będzie to malabrigo.
Wiec wyruszyłam w wirtualną podróż w poszukiwaniu inspiracji i podziwiałam wiecznie modne arany i cała masę innych ciekawych wzorów.
Same zobaczcie: