Przejdź do głównej zawartości

Wesołych Świąt !
Święta kojarzą mi się z ... czytaniem. Nadchodziło wolne i wiedziałam, że będę mogła w końcu bez limitu oddać się temu co lubię najbardziej:)
Później kiedy dorósł mój syn, były już bajki Disneya i nie było nic fajniejszego niż powylegiwać się w łóżku przed telewizorem. Bajki Disneya oglądam do dzisiaj :)
W święta czas zwalnia. Królem świąt jest dla mnie H.CH.Andersen.
Właśnie usiłowałam znaleźć mój zaczytany egzemplarz bajek, ale gdzieś się zawieruszył.  
Nie wiem, czy słusznie, ale wydaje mi się, że Andersen odszedł trochę do lamusa. A przecież treści Jego bajek są ponadczasowe.
Niewykluczone, że kolejnym prezentem jaki sobie kupię (!) będzie jakieś pięknie ilustrowane wydanie bajek Andersena właśnie.
W święta czas zwalnia. Życzę Wam aby było go dość na to, co lubicie najbardziej. Na powrót do dzieciństwa, na czytanie bajek z dziećmi i wnukami:)


WESOŁYCH ŚWIĄT !

Bułeczki z kapustka już się pieką

Komentarze

 1. Dzięki za życzenia i wzajemnie wszystkiego najlepszego, zdrowych, pogodnych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku! Spełnienia marzeń, zwłaszcza tych najskrytszych :)
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za piękne życzenia i odwzajemniam z głębi serca :)))

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkiego Najświąteczniejszego!

  OdpowiedzUsuń
 4. I ja zajrzałam z rewizytą i życzeniami świątecznymi wszelkiej pomyślności - smakowite te bułeczki. Serdecznie pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja również życzę Ci wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

  OdpowiedzUsuń
 6. Kochan, Tobie i Twoim bliskim życzę zdrowych i wspaniałych Świąt :-) Ania

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękne nakrycie. Komp mi płata figle bo gdzieś zapodział się mój wpis :)
  Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Porcelana Bavaria

Porcelana Bavaria

Czytam właśnie książkę Edwarda Rudzkiego "Europejska porcelana osiemnastowieczna". Rozdział Wytwórnie w mniejszych państwach niemieckichdaje obraz tego, dlaczego w Bawarii działały tak liczne manufaktury a później wytwórnie porcelany.  " Osiemnastowieczne Niemcy składały się z dwóch mocarstw: austriackiej monarchii Habsburgów oraz Prus, kilku państw średnich rozmiarów i wielkiej ilości księstw małych. Według popularnej anegdoty niektórzy władcy musieli uważać, aby w czasie spacerów nie przekroczyć nieopatrznie granicy. Książąt tych często cechowała pycha zupełnie nieproporcjonalna do rozmiaru posiadanego terytorium. Już Fryderyk II żartował, że każdy z nich na wzór Ludwika XV chciał "mieć swoje metresy, swój Wersal i swoje wojsko". Można to uzupełnić dodając, że każdy chciał mieć także własną wytwórnie porcelany, gdyż jak to sformułował jeden z książąt - Karol Eugeniusz wirtemberski - porcelana stała się niezbędnym warunkiem blasku i wspaniałoś…

Giesche. Serwis z historią Opatówka w tle.

Ten serwis ma prawie 90 letnią historię i myli się ktoś, kto myśli, że rzeczy nie mówią.
Opowiadają historie nieprawdopodobne, nasze, ojczyste, historyczne, są świadectwami minionych czasów i ludzi. Rodzin i epok. To cud, że przetrwał, bo historia obeszła się bardzo tragicznie z moją rodziną
Ludzie nie przetrwali, rzeczy pozostały, choć też blisko im było do zagłady, ponieważ ich właściciele byli wysiedlani, uciekali przed niebezpieczeństwem, rzeczy były ostatnimi, o które się troszczyli.
Dostałam go niedawno od mojej chrzestnej. A ona miała go po mamie - Helenie.
Helena w dniu wybuchu wojny była młodą mężatką. Na świecie było już dwoje dzieci: Tereska [moja chrzestna] i synek Leszek. Mąż Heleny Zygmunt Gadzinowski był sekretarzem gminy Lisków, tej, w której proboszczem był słynny ksiądz Bliziński.

Sweter na drutach szary reglan piórkowy bezszwowy

Po kilku dekadach przerwy wracam do drutów. Nie wiem czy na długo, bo z czasem i cierpliwością zawsze na bakier. Ale tyle inspiracji w necie, że mnie "ruszyło". No i sklepów internetowych z wełnami różnej maści, w pięknym gatunku nie brakuje. Zresztą same zobaczcie, chyba następna kupię tutaj i będzie to malabrigo.
Wiec wyruszyłam w wirtualną podróż w poszukiwaniu inspiracji i podziwiałam wiecznie modne arany i cała masę innych ciekawych wzorów.
Same zobaczcie: