Przejdź do głównej zawartości

Wzór African flower czyli poduszka na szydełku

 Poduszka z wzorem African Flower

Nie ustaję w szydełkowaniu. Jeśli nikt mnie nie zatrzyma, to nie będzie mnie niedługo widać spod poduszek :))
Dzisiaj skończyłam poduchę z wzorem African Flower, kolory jakie miałam pod ręka. Jednak bardzo mi się podobają jasne, z przewagą białego lub beżowego tła. 
Do następnej robótki wezmę cieńsze druty, tu robiłam na 3,5 . Teraz zrobię bardziej ścisłe i gęstsze, bardziej mięsiste kwiaty.
Aplikację zrobiłam z dziewięciu kwadratów i naszyłam na poszewkę.

A tu obłędna poduszka i narzuta z motywem african flowerKomentarze

 1. Bardzo mi się podoba i wcale Ci się nie dziwię, że Cię wciągnęło. Mnie samą coś korci takiego do dłubania :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Urocza....kolorystycznie ciekawa....

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne i moje kolory :) Jak już skończę mój koc też spróbuję :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękna jest... podziwiam szydełkowe cudeńka. Sama nie potrafię, więc tym bardziej. :-) Ściskam. Ania

  OdpowiedzUsuń
 5. Widzę, ze się zafiksowałaś na robótki, czyli z pożytkiem ...
  Wpadłam, żeby złożyć Ci życzenia na Nowy Rok, bo na święta nie zdążyłam. Wszystkiego najlepszego życzę i nieustannego rozwijania talentów oraz zdrowia.
  Pozdrawiam.:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Poduch nigdy za wiele, są takie mięciutkie :)
  Podziwiam za umiejętność szydełkowania,dla mnie to czarna magia!
  Pozdrawiam gorąco i życzę samych słonecznych dni w Nowym Roku.

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękna robota i do tego jeszcze mój ulubiony kolor:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Przepiękny wzór, bardzo chciałabym się nauczyć dziergania na szydełku. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Porcelana Bavaria

Porcelana Bavaria

Czytam właśnie książkę Edwarda Rudzkiego "Europejska porcelana osiemnastowieczna". Rozdział Wytwórnie w mniejszych państwach niemieckichdaje obraz tego, dlaczego w Bawarii działały tak liczne manufaktury a później wytwórnie porcelany.  " Osiemnastowieczne Niemcy składały się z dwóch mocarstw: austriackiej monarchii Habsburgów oraz Prus, kilku państw średnich rozmiarów i wielkiej ilości księstw małych. Według popularnej anegdoty niektórzy władcy musieli uważać, aby w czasie spacerów nie przekroczyć nieopatrznie granicy. Książąt tych często cechowała pycha zupełnie nieproporcjonalna do rozmiaru posiadanego terytorium. Już Fryderyk II żartował, że każdy z nich na wzór Ludwika XV chciał "mieć swoje metresy, swój Wersal i swoje wojsko". Można to uzupełnić dodając, że każdy chciał mieć także własną wytwórnie porcelany, gdyż jak to sformułował jeden z książąt - Karol Eugeniusz wirtemberski - porcelana stała się niezbędnym warunkiem blasku i wspaniałoś…

Giesche. Serwis z historią Opatówka w tle.

Ten serwis ma prawie 90 letnią historię i myli się ktoś, kto myśli, że rzeczy nie mówią.
Opowiadają historie nieprawdopodobne, nasze, ojczyste, historyczne, są świadectwami minionych czasów i ludzi. Rodzin i epok. To cud, że przetrwał, bo historia obeszła się bardzo tragicznie z moją rodziną
Ludzie nie przetrwali, rzeczy pozostały, choć też blisko im było do zagłady, ponieważ ich właściciele byli wysiedlani, uciekali przed niebezpieczeństwem, rzeczy były ostatnimi, o które się troszczyli.
Dostałam go niedawno od mojej chrzestnej. A ona miała go po mamie - Helenie.
Helena w dniu wybuchu wojny była młodą mężatką. Na świecie było już dwoje dzieci: Tereska [moja chrzestna] i synek Leszek. Mąż Heleny Zygmunt Gadzinowski był sekretarzem gminy Lisków, tej, w której proboszczem był słynny ksiądz Bliziński.

Sweter na drutach szary reglan piórkowy bezszwowy

Po kilku dekadach przerwy wracam do drutów. Nie wiem czy na długo, bo z czasem i cierpliwością zawsze na bakier. Ale tyle inspiracji w necie, że mnie "ruszyło". No i sklepów internetowych z wełnami różnej maści, w pięknym gatunku nie brakuje. Zresztą same zobaczcie, chyba następna kupię tutaj i będzie to malabrigo.
Wiec wyruszyłam w wirtualną podróż w poszukiwaniu inspiracji i podziwiałam wiecznie modne arany i cała masę innych ciekawych wzorów.
Same zobaczcie: