sobota, 5 sierpnia 2017

Cameo wyspa prześcieradeł, żólwi i ślubów

Krótki spacerek plażą w Laganas i można znaleźć się na wysepce zwaną Wyspą Ślubów. Piękne miejsce. Przy wejściu płaci się 4 euro za bilet ale za to na plaży można wypić za darmo coś zimnego, kawę frappe, piwo czy wino.

Cameo, proszę kliknąć
Piękne widoki, wspaniałe miejsce zarówno na podziwianie okolicy jak i na kąpiel. A na ślub - wymarzone.
Wyspę można wynająć na użytek prywatny na czas ceremonii. Długi, drewniany most, który jest jedyną drogą z lądu na Cameo, jest niemałą atrakcją dla uczestników ślubu oraz najczęściej fotografowanym punktem podczas sesji zdjęciowej.

Cameo, widok na wyspę i port

 Cisza, spokój, szum morza i wiatr rozwiewający białe tiule łączące jeden koniec wyspy z drugim, promienie słońca odbijające się i połyskujące w turkusowej wodzie ...
 
zółw caretta caretta

Żółwie pojawiają się na wyspie od marca do końca sierpnia, co na ich nieszczęście prawie pokrywa się z sezonem turystycznym. Składanie jaj zaczyna się od maja. Wtedy po zapadnięciu zmroku, gigantyczne samice czołgają się po piasku, by w wykopanych przez siebie zagłębieniach złożyć jaja, które następnie zagrzebują.
Dzisiaj mieliśmy szczęście zobaczyć właśnie tego osobnika. Ładnie pozował, ale byli obok nurkowie, cała rodzina, które podpływała zbyt blisko tego żółwia, co musiało go drażnić. To mi się nie podobało. Za niepokojenie żółwi na plaży można dostać mandat 800 euro. I słusznie. Są piękne i to one są królami tych wysp.


widok z wyspy Cameo na port i miasto Laganas

plaża na wysepce Cameo


Południowe wybrzeże Zakinthos, jest terenem Narodowego Parku Morskiego, który został utworzony przede wszystkim by opiekować się tym ginącym gatunkiem. Na wyspie widziałam wolontariuszy, który przybywają na Zante z całego świata uczestnicząc w programie ochrony Caretta caretta. Na plaży oszukiwali właściciela foliowej reklamówki, widziałam,że nie podobał im się taki bagaż. Reklamówki plastikowe są główną przyczyną śmierci żółwi.
2 komentarze: