piątek, 4 sierpnia 2017

Laganas dla każdego

Post zatytułowałam Laganas wyspa dla każdego, ponieważ każdy może znaleźć tu coś dla siebie. Entuzjaści nocnego życia będą czuli się tu jak ryba w wodzie. Osoby chcące odpocząć też poczują się tu dobrze.

Laganas to kurort na greckiej wyspie Zakintos, o którym mieszkańcy mówią zakintyjskie " Las Vegas". Morze tutaj jest bardzo płytkie, trzeba przejść naprawdę daleko, by zacząć tracić grunt pod nogami. Miłośnicy kąpieli i sportów wodnych mają tutaj idealne warunki do zabawy.
Zdjęcia panoramiczne, powiększają się do właściwych rozmiarów po kliknięciu. 


"rondo" Laganas, poczatek głównej ulicy handlowej i rozrywkowej

Laganas, rondo, stąd odjeżdżają wszystkie autobusy

Plaża w Laganas ma 9 km. Plażujemy albo na swoim kocyku albo na wypożyczonych płatnych leżakach.
Wyjątkowo przypadły mi do gustu tutejsze kapelusze. Kupiłam już dwa. Świetnie chronią oczy i twarz.

w nowym kapeluszu na plaży Laganas :) Piękna ok. 5 km piaszczysto-żwirowa plaża z krystalicznie czystą wodą i wspaniałą infrastrukturą w postaci barów plażowych, tawern i restauracyjek

Idąc wzdłuż plaży dochodzimy do portu, w którym cumują stateczki i łódki. Wożą turystów na sąsiednie wysepki. Oferta jest bardzo duża, najbliżej leży wyspa Maratonisi, na której mają swoje lęgowiska żółwie Caretta Caretta. Przeciętny rozmiar skorupy ma ok. 120 cm długości, a masa przekracza 100 kg. Zatoka Laganas, jeszcze do niedawna była ich ulubionym miejscem składania jaj. Szacuje się, że obecnie składa je tu około 700-800 żółwic, podczas gdy na początku lat '90 ubiegłego wieku mogło ich być ponad dwa razy tyle. Dzięki staraniom miejscowego Towarzystwa Ochrony Żółwi Morskich, walczącego z przemysłem turystycznym, w zatoce Laganas w 1999 r. utworzony został Morski Park Narodowy Zakynthos. Ma on na celu ochronę plaż wylęgowych żółwi Caretta caretta.
 
widok na wysepkę Cameo, wyspa zakochanych

Na wysepce Cameo zakochani organizują śluby. Gdy na moście powiewają prześcieradła, to znaczy, że tam odbywa się właśnie impreza. Wyspa odłączyła się od lądu w trakcie wielkiego trzęsienia ziemi w 1553 roku.
Wyspa jest prywatna, więc po wejściu schodami na stromy klif dochodzimy do wejścia i kasy - w której za 4 euro/os. możecie wejść na wyspę, a w cenie biletu jest również drink w barze przy plaży. 
Nie dajcie tylko robić sobie zdjęć przy wejściu. Wątpliwa pamiątka w cenie 30 euro przedstawia koszmarnie tandetny fotomontaż w popiersiem fotografowanego w tle wraz z ewentualnym breloczkiem i innym badziewiem w zestawie.


port w Laganas

Laganas to jedno z najpopularniejszych miejsc na Wyspie Zakinthos, gdzie chętnie przyjeżdżają młodzi ludzie, spragnieni zabawy i rozrywki. Trwa zabawa do białego ranka, międzynarodowe towarzystwo i liczne kluby, restauracje czy tawerny, które oprócz szampańskiej zabawy serwują tradycyjne greckie smaczne potrawy czy też lokalne specjały. Kluby pełne są młodych dzieciaków z wysp brytyjskich. Na rękach mają opaski z nazwą hoteli, od 1 w nocy twa zabawa do białego rana. Nad ranek służby porządkowe zbierają leżących i odwożą do hoteli. Co 500 metrów jest też punkt medyczny, gdzie lekarze cała noc trwają w pogotowiu i mają ręce pełne roboty.

Poza główną ulicą jest spokojnie i można wypocząć bez ciągłych imprez za oknami. Wszędzie znajdziemy gaje oliwne, turyście nabywają ją w sklepach, natomiast do drzwi miejscowych codziennie dowozi je pan na skuterku i podaje przez płot butelkę oliwy:)
W Laganas jest dużo biur podróży organizujących wycieczki do całym Zante. Post o wycieczce MIX Północ tutaj.


Laganas, gaj oliwny


Laganas jest cudne ! bardzo wesoło, miła atmosfera, Grecy niezwykle uprzejmi i mili. Pełno kafejek, restauracji, sklepików, pamiątek. Polecam - jak na Zakynthos to tylko Laganas!

2 komentarze:

 1. Pięknie po prostu, malownicze widoki, bajeczna przyroda.
  Angielskiej młodzieży wszędzie pełno, z pewnym rozbawieniem obserwuję ich ekscesy.
  Pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Śmiem twierdzić, że angielska młodzież to jedna z atrakcji Laganas. Siedzenie nocą w klubie nad szklaneczką drinka byłoby nudne bez nich, hahaha

   Usuń